• چگونه شایعات را در فضای مجازی تشخیص دهیم ؟!

  چگونه شایعات را در فضای مجازی تشخیص دهیم ؟! 1
  انتشار ۹۵/۰۹/۱۸
  بروز شده ۹۵/۰۹/۱۸
  بازدید شده 2067نفر
  نویسنده
  دیدگاه(ها) بدون دیدگاه

  News

  چگونه شایعات را در فضای مجازی تشخیص دهیم ؟!

  هر آنچه که در گروه ها و کانال ها میبینید را به سادگی نپذیرید!

  بالا بودن تعداد اعضای یک کانال دلیل بر موثق بودن اخبار و مطالب آن نمی باشد .

  این روز ها تلگرام در ایران فضایی ایجاد کرده است که مطالب زیادی روزانه بین کاربران دست به دست می چرخد و یا به اشتراک گذاشته می شود البته این موضوع فقط در مورد تلگرام صادق نمیباشد شبکه های اجتماعی دیگری نیز هستند که این فضا آنجا نیز صورت گرفته است آیا تا به حال به مطالبی که در گروه ها به اشتراک گذاشته اید دقت کرده اید ؟ از کجا معلوم مطالب گفته شده مطالب واقعی باشد ؟ چگونه از صحت مطالب اطلاع پیدا کنید چرا نباید در رسانه های زرد و کانال های بی محتوی عضو نشویم چگونه فضای سالمی در تلگرام خود ایجاد کنیم ؟ امروز در این پست قصد داریم به صورت کاملی برای شما عزیزان راجب فضای تلگرام توضیح دهیم و نحوه تشخیص شایعه و خبر اصلی را آموزش دهیم با اندروید استار همراه باشید .

  ?در کانال های خبری عضو شوید که وب سایت و یا نرم افزار آنها دارای مجوز باشند:

  برای مثال کانال محبوب سایت آخرین خبر که 1m عضو دارد اما از کجا متوجه شویم که این سایت دارای مجوز است ؟

  کافی است تا به سایت www.samandehi.ir مراجعه کنید و سپس آدرس سایت آخرین خبر را در آنجا قرار دهید : akharinkhabar.com سپس متوجه خواهید شد این سایت دارای مجوز است یا خیر این روش برای دیگر سایت های نیز صادق است و میتوانید امتحان کنید.

  ?کانال هایی با تبلیغات زرد و شرم آور را تحریم کنید: ⛔️

  در کانال هایی که با تبلیغات شرم آور اقدام به جمع آوری عضو میکنند به هیچ عنوان عضو نشوید زیرا این افراد با این تبلیغات شرم آور اول از همه شمارا سر کار گذاشته اند چون مطالبی مشابه عنوان تبلیغاتی در کانال مذکور پیدا نخواهید کرد و فقط قصد جذب شمارا به کانال دارند و از عضویت شما در راستای اهداف خود استفاده میکنند که برخی میخواهند افکار ضدانقلابی در شما نهادینه کنند و عده ای دیگر قصد ترویج بی بندو باری از طریق رواج دادن چالش های مختلف را دارند البته چالش های خوب نیز در سطح شبکه های اجتماعی موجود می باشد که شرکت در آنها حتی به افراد ضعیف جامعه از نظر مالی می تواند کمک کند مثل چالش جهیزیه و…

  ?نمونه ای از مطلبی در کانالی که میخواهد در شما نا امیدی ایجد کند :

  به سوى دموکراسى:
  گریس :
  تو فک کردی من یه فاحشه ام!!
  تامی :
  همه ی ما فاحشه ایم گریس، فقط بخش های مختلفی از بدنمون رو میفروشیم،
  یکی فکرشو میفروشه یکی شعورشو یکی انسانیتشو …

  رسانه ای که تلاش دارد تا اولا جامعه امروز را به عنوان جامعه ای معرفی کند که همه در آن فاحشه بوده و یکی در آن جسم خود را می فروشد و یکی فکر خود را می فروشد، ثانیا قبح تن فروشی را با بیان مطلبی در خصوص فکر فروشی کم میکند، ثالثا با چشم پوشی از اسوه های عفاف و همین طور آزاد اندیشی تلاش دارد تا فضای ناامیدی و تنفر از وضعیت امروز را القاء کند و از این طریق مخاطبان خود را افزایش دهد، رسانه ای زرد است.
  ❗️بیایید رسانه های زرد را تحریم کنیم.?

  ?نمونه ای از تبلیغات زرد یکی از کانال ها تفریحی تلگرام :

  ? جـفَـرآبـاد ?:
  این فیلم را ببینید
  فقط واسه دراز کشیدن جا داره??
  اونم از پهلو??

  ⭕️رسانه هایی که با انتشار مطالب و عکس های خاص و تحریک کننده، سعی در جذب مخاطب دارند، رسانه های زرد هستند.

  استفاده نادرست از تلگرام میتوانید چه آسیب هایی را به شما برساند :

  matlab3

  در کانال هایی عضو شوید که به شما انتقال دانش دهند نه این که شمارا دعوت به نا امیدی کنند:

  خوشبختانه کانال های علمی زیادی در زمینه های مختلف علمی و درسی ایجاد شده است که هر شخص با توجه به علاقه میتواند در آنها عضو شود اما متاسفانه ما شاهد آن هستیم که کانال های تفریحی از توجه بیشتری برخور دار هستند و تعداد آنها به دلیل توجه مردم بیشتر است عضویت در کانال هایی که محتوی جوک های غیر اخلاقی دارد و شخصیت های مختلف را به تمسخر می گیرد نمیتواند خیلی برای شما مفید باشد ولی کانال های علمی صد درصد باعث پیشرفت شما خواهد شد اما عضویت در کانال های تفریحی مناسب نیز برای شما مفید است زمانی که وقت خود را کامل برای خواندن مطالب آن نکنید به قول معروف در خواندن جوک هم رژیم بگیرید ? کانال های دیگری نیز وجود دارد که فقط مشکلات را برای شما پر رنگ میکنند این کار باعث میشود تا شما با خواندن مطالب این کانال ها هر روز بی حال تر و نا امید تر نسبت به زندگی خود شوید و آینده را به کلی فراموش کنید فراموش نکنید که عضویت در کانال های مذهبی میتواند اخلاق شمارا بهتر کند و همچنین مسائل و شبهات دینی شما برطرف شود.

  ⁉️چگونه شایعات در کانال های تلگرامی را تشخیص دهیم ؟ 

  هر مطلبی را که مشاهده کردید باور نکنید مخصوصا اگر آنرا در کانال های غیر معتبر و یا در گروه ها دیدین زیرا برخی مطالب میخواهند فضای کشور را خراب کنند و بین مردم وحشت ایجاد کنند مانند شایعه موز های آلوده به ایدز ! حال آموزش خواهیم داد که چگونه شایعات روز تلگرام با خبر شوید و فریب عده ای سودجو را نخورید.

  ابتدا کافی است عنوان شایعه را در گوگل سرچ کنید خواهید دید سایت های معتبر ایرانی شایعات را چگونه برای شما تحلیل میکنند

  مرحله بعدی میتوانید به سایت shayeaat.ir مراجعه کنید و بروز ترین شایعات را بخوانید همچنین میتوانید نرم افزار این سایت را از اندروید استار دانلود کنید.

  با قابلیت سرچ تصاویر گوگل دیگر پیدا کردن شایعات تصویری کار آسانی شده است مشاهده کنید:

  spk_shayeaat-ir

  متن شایعه در کانال ها و گروه های تلگرامی :

  ” حالا هی بگین چرا نهار شام تو جاده هراز نمیخورین,,تاریخ1395/8/25 تو جاده هراز پشت یکی از رستورانها پیدا کردن 

  پاسخ شایعه :

  1. این تصویر ارتباطی با رستورانهای جاده هراز و ایران ندارد!
  2. تصویر مربوط به کشتارگاهی در شهر “Caxias” برزیل است که گوشت الاغ را با نام گوشت گوسفند می فروخت و در ژانویه ۲۰۱۶ توسط پلیس تعطیل شد!
  محدوده سنی مجاز استفاده از شبکه های مجازی مختلف به نقل از سایت  Linneyville.com :
  matlab4

  ⁉️چه کسانی در دنیای مجازی در معرض آسیب قرار دارند؟

  matlab1

  این روز ها برخی از کانال های تلگرامی مخالف رهبر انقلاب متاسفانه گفته های ایشان را به صورت ناصحیح و تحریف شده در اختیار کاربران خود قرار میدهند از این رو در جهت این که از سخنان ارزشمند این عزیز برخوردار شوید و اصل سخن رانی ها و …. را مشاهده کنید در کانال زیر عضو شوید :

  http://telegram.me/joinchat/BVJQOTudY71xuff_eM03yg

   


  ♦️امام حسین(ع) به ما آموخت که همه در قبال جامعه ی خویش مسئولیم و هیچ گاه نباید  مسئولیت های اجتماعی خودرا فراموش کنیم. 

  امید واریم از این پست بتوانید استفاده کافی را ببرید و نوشته های موجود در این پست را فراموش نکنید.

  دسته بندی ها