cool hit counter
بورس در روزنامه

هفته آینده رونمایی می شود؛ بسته حمایتی گمرک برای شرکتهای بورسی

رئیس کل گمرک ایران گفت: برای شرکتهای بورسی و فرابورسی بسته حمایتی در نظر گرفته ایم که طی هفته آینده ارائه میشود.
محمد رضوانی فر رئیس کل گمرک ایران در آئین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران اظهار کرد: در مجموعه گمرک مجموعا حدود ۴۰ هزار بهره گیرنده از خدمات داریم اگر افراد مشترک در واردات و صادرات را کنار بگذاریم این عدد به ۳۰ هزار شرکت می رسد.
رئیس کل گمرک ایران افزود: این شرکتها بر اساس سابقه فعالیت، حجم گردش مالی، تعداد پرسنل و … آنها را به سه سطح تقسیم بندی کردیم. پس از آن بر اساس مؤلفه های قانون مداری مانند نداشتن پرونده قاچاق و ایفای تعهدات ارزی شرکتها غربالگری شدند. برای این گروه مجموعه ای از تسهیل گریها را داشتیم مانند بسته های حمایتی، تسریع در استرداد حقوق گمرکی و نداشتن مطالبه نامه باز وجود داشته است.
رضوانی فر گفت: به زودی مسیر آبی برای فعالان اقتصادی رونمایی میشود. این کار ارائه خدمات گمرکی به فعالان خوش نام را تسریع میکند.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: در گمرک کشور بر اساس آیتم هایی از جمله خوش حساب بودن و نداشتن پرونده قاچاق و انجام تعهدات ارزی حدود ۶۲۴ شرکت به عنوان شرکتهای منتخب و پیشتاز اقتصاد ایران انتخاب شده اند. به گفته رئیس کل گمرک کشور برای شرکتهای منتخب بسته های حمایتی و تسهیل در استرداد حقوق گمرکی و مزایای دیگر را در نظر خواهیم گرفت. رضوانی فر تصریح کرد: بسته های حمایتی برای روان سازی و تسهیل در امور گمرکی را در دستور کار خود قرار داده ایم و بسته های جدید کانال آبی، مسیر آبی و همچنین بسته ویژه شرکتهای پذیرنده در بورس را در دستور کار خود قرار داده ایم. معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت برنامه تحولی برای گمرک تدوین کردیم و بر اساس آن اولویت های برنامه های هفتم قرار داده ایم تا بتوانیم گمرک ایران هوشمند، چالاک، چابک و تأمین کننده وصول کننده حقوق و عوارض باشند. برای شرکتهای بورسی و فرابورسی، بسته حمایتی در نظر گرفته ایم. رضوانی فر همچنین اظهار کرد شرکتهای فعال در بازار سرمایه به علت اینکه از شفافیت های بیشتری برخوردارند و صورتهای مالی متعدد و شفاف تری را ارائه میکنند از حمایت ویژه گمرک ایران برخوردار خواهند شد.

منبع: روزنامه جمهور

تاریخ: 1401/11/04

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا