cool hit counter
بورس در روزنامه

پیش بینی بورس در سال آینده

یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که این بازار در سال ۱۴۰۲ بیشترین بازدهی را در میان سایر بازارهای مالی خواهد داشت.
فردین آقابزرگی در گفت وگو با ایسنا، در مورد وضعیت بازار سرمایه در سال جاری عنوان کرد: ناملایمتی ها و تصمیمات غیر کارشناسی که در سال ۱۴۰۱ گرفته شد اختلاف فاحش بازدهی بین بورس و سایر بازارها را ایجاد کرد. با این وجود تمهیدات لازم و انگیزه لازم برای رشد این بازار در سال آینده وجود دارد.
وی ادامه داد: یکی از عواملی که باعث صعود بازار سرمایه در سال آینده خواهد شد نرخ ارز است که باعث سـود شرکت های صادرات محور و کامودیتی محور خواهد شد که این موضوع روی بازار تاثیر گذار خواهد بود. از طرف دیگر محدودیتهای ناشی از قیمت گذاری دستوری در سال آینده کم رنگ خواهد شد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نرخ تورم اظهار کرد: همچنین آثار ناشی از تورم همه بازارها را تحت تاثیر قرار داده است. همه این عوامل باعث میشود بازدهی کم بازار سرمایه در سال جاری سال آینده جبران شود. در این میان سایر بازارها از جمله مسکن، خودرو، طلا و ارز اشباع شدند و حبـاب آن ها در حال اصلاح است و این موضوع مقدمات بازدهی بیشتر بورس نسبت به سایر بازارها را در سال ۱۴۰۲ فراهم می کند. بنابراین میتوان گفت بورس بالاترین بازدهی و کمترین ریسک برای سرمایه گذاری را داشته باشد.

منبع: روزنامه هدف و اقتصاد

تاریخ: 1401/12/27

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا