cool hit counter
بورس در روزنامه

بورس از دلار و خودرو عقب ماند!

یک کارشناس بازار سرمایه به بررسی وضعیت بازار سرمایه پرداخت و از جاماندگی این بازار نسبت به بازارهای موازی که از اخذ برخی تصمیمات کلان ناشی شده است، اشاره کرد.
حمید کوشکی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه برای بررسی کارآمد بودن اقدامات انجام شده باید وضعیت بازارهای مولد را در کنار بازارهای غیرمولد قرار داد، اظهار کرد: واقعیت این است که وضعیت بازار مولـد کـه همان بازار سرمایه است مطلوب نیست در حالی که بازارهای غیرمولد از جمله خودرو، مسکن، طلا و ارز وضعیت خوبی دارند. این موضوع نشان میدهد که تصمیماتی که گرفته میشود به نفع بنگاههای اقتصادی نیست؛ آن هم در شرایطی که بنگاه ها نیازمند تاریخی ترین حمایت ها هستند.
کوشکی با اشاره به مکانیسم خرید و فروش در بازار سرمایه عنوان کرد: پول فرار است و به دلیل ماهیت بازار سرمایه مکانیسم خرید و فروش در این بازار راحت است. همواره این تفکر وجود داشته است که متغیرهای اسمی مانند دلار، تورم، بازارهای جهانی و … محرک بورس بوده اند؛ عواملی که این روزها روند افزایشی دارند اما بازار سرمایه همچنان شرایط خوبی ندارد. سهامدار از اینکه هر روز از خواب بیدار شود و ببیند عده ای حقیقی و حقوقی قصد فروش سهام را دارند خسته می شود.

منبع: روزنامه هدف و اقتصاد

تاریخ: 1401/11/30

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا